Kategoria Superiore/ Rezultatet e javës së 6-të dhe klasifikimi

Java e 6-të e Kategorisë Superiore u hap ditën e djeshme me derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit e mbyllur në barazim pa gola.

Ndërkohë ditën e sotme janë lujtur 4 sfida të tjera duke kompletuar kështu këtë raund të kampionatit. Vllaznia u rikthye te fitorja teksa mundi 1-0 në shtëpi Bylisin, ndërsa fitore arriti edhe Kukësi që triumfuan në “Elbasan Arena” 1-0 kundër Apolonisë.

Dy takimet e tjera Skënderbeu-Laçi dhe Teuta-Kastrioti përfunduan në barazim me të njëjtin rezultat 1-1.

LEXO EDHE  Barcelona ia del edhe pa Messin, fiton në transfertë ndaj Elche-s

Pas 6-javëve, Kategoria Superiore, kryesohet nga Vllaznia në kuotën e 13 pikëve, ndërsa ndjekin Partizani dhe Kastroti përkatësisht me 11 dhe 10 pikë.

Kampionët në fuqi, Tirana, ndodhen në pozicionin e 7-të duke arritur vetëm 1 fitore në 6 takimet e para.

Rezultatet e javës së 6-të:

E Premte:

Tirana-Partizani 0-0

E Shtunë

Skenderbeu- Laçi 1 – 1

Vllaznia- Bylis 1 – 0

Kukesi-Apolonia 1 – 0

Teuta-Kastrioti 1 – 1

Klasifikimi: