Chelsea përmbys Leeds dhe merr kreun e Premier League

Chelsea ka mundur 3-1 Leeds-in në javën ne 11-të të Premier League dhe ka marrë përkohësisht kreun e renditjes.

Ka qenë një fitore me përmbysje për lojtarët e Lampard. Miqtë kanë shënuar të parët  pas vetëm 4 minutash lojë me Bramford.

Reagimi i lomndinezëve ka ardhur në minutën e 27-të me golin e barazimit të Giroud, që është bërë lojtari i  parë që shënon në gjashtë ndeshje si titullar në Premier League për Chelsea-n që nga Jimmy Floyd Hasselbaink në tetorin e 2001–shit.

LEXO EDHE  Interi rrezikon t’i hiqen pikë në renditje, zbulohet lëvizja e fundit e “Suning”

Goli i tretë është shënuar nga Pulisic në minutën e 93-të.

Chelsea kryeson renditjen me 22 pikë, ndërsa Leeds është në vendin e 13-të me 14 pikë, ndërkohë duhen pritur edhe ndeshjet e rivalëve ditën e diel.