Luan derbin numër 23, njihuni me rekordmenin e Tirana-Partizani

Të premten, Tirana dhe Partizani do të luajnë në derbin e kryeqytetit. Dueli i orës 18:00 zhvillohet në “Air Albania Stadium” dhe vlen shumë për ecurinë e dy skuadrave. Në këtë sfidë është një rekordmen që ka luajtur më shumë se çdokush nga futbollistët aktual të dy skuadrave.

LEXO EDHE  Tratativat me Ferhan Hasanin, Daja “ngre peshë” tifozët e Partizanit. Ja çfarë deklaron trajneri i të kuqve

Alban Hoxha do të zbresë në fushë për herë të 23 në derbi, nga të cilat ka 11 fitore, 8 barazime dhe 3 humbje.

Qysh prej sezonit 2013-14, Hoxha është titullar i padiskutuar dhe ka luajtur çdo derbi prej asaj kohe, duke sjellë siguri në katërkëndëshin e kuq. /Newsport.al