VIDEO/ Rama e Meta bëjnë homazhe te “Varrezat e Dëshmorëve”

Shqipëria përkujton sot 76-vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazifashistë në Luftën e Dytë Botërore.

Për të bërë homazhe, tek varrezat e Dëshmorëve të Kombit ishin këtë mëngjes, kreu i shtetit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi.

LEXO EDHE  “Gangsterët shqiptarë mbushin qelitë në Britani ”/ Ja sa persona arrestohen çdo muaj

Po ashtu, homazhe bëri edhe kryetari i bashkisë Erion Veliaj.

“Nëna Shqipëri – LAVDI DËSHMORËVE TË ATDHEUT,” shkroi Rama në Facebook. /abcnews.al/