Zjarr dhe tym, hidhet në erë pallati në Durrës/ Dëme në ndërtesat përreth

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi sot me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh sot në Durrës.

U deshën 1 100 kapsolla dhe 40 kilogram lëndë shpërthyese për ta hedhur pallatin në tokë.

LEXO EDHE  Me dokumente spanjolle do udhëtonte drejt Londrës, arrestohet shqiptari/ Ja çfarë e zbuloi

Shërthimi shkaktoi dëme materiale edhe në godinat përreth. Xhamat e disa dritareve u thyen nga forca e shpërthimit.

Pas shembjes së pallatit, tani nevojitet heqja e inerteve nga vendi ku ishte ndërtuar ai.