Spektakël në “Loro Boriçi”, Tirana barazon rezultatin

Klasikja e futbollit shqiptar ndërmjet Vllaznisë dhe Tiranës po dhuron emocione të forta.

Gjatë pjesës së dytë janë realizuar plot 3 gola. Bardheblutë barazuan përkohësisht rezultatin me Muçin në minutën e 46-të′ për 1-1.

Ekipi shkodran reagoi menjëherë duke kaluar në avantazh me anë të Markut. Ky i fundit lëshoi një goditje të fortë nga jashtë zone dhe e pushoi në rrjetë për 2-1.

LEXO EDHE  Serie A/ Immobile-Savic rikthejnë Lazion te fitorja

Tirana është kundërpërgjigjur sërish duke barazuar rezultatin për herë të dytë në minutën e 64-t. Gafë e portierit Zogoviç, i cili nuk e llogarit mirë daljen. Sasraku vendos baraspeshën duke përfituar mjaft mirë nga dhurata e portierit të skuadrës shkodrane.