Basha i përgjigjet Ramës: E ka humbur kontrollin mbi pandeminë, por mendjen e ka të paguajë klientët e tij

Kreu i opozitës Lulzim Basha me anë të një postimi në twitter thekson sërish se qeveria Rama e ka humbur betejën me pandeminë, dhe kërkon ta fshehë duke sulmuar opozitësn.

Sipas Bashës, Rama pasi shkatërroi ekonominë tani po shkatërron dhe jetët e njerëzve.

Numri i të infektuarve me covid po thyen rekordet. Me qindra njerëz kanë humbur jetën dhe fatkeqësisht shumë të tjerë janë në rrezik. Në vend që të marrë masa dhe të ketë një plan kundër pandemisë, Rama vazhdon të paguajë klientët e tij dhe të sulmojë opozitën që i nxorri faktet. Në vend që të shtojë mjekët, infermierët e shtretërit në spitale,ja jep milionat mafias së plehrave.Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë.Pasi shkatërroi ekonominë,tani ai po shkatërron jetët dhe shëndetin e njerëzve. Bashkë do ta mundim këtë të keqe e do ta shërojmë vendin‘, shkruan Basha.

LEXO EDHE  Vëllezërit kapen me kokainë e heroinë në Korçë, arrestohet dhe porositësi