Presidenti Meta: Populli do të shembë regjimin e oligarkëve që kanë 25 vjet që bëjnë pallë në Shqipëri.

Presidenti Ilir Meta foli edhe për të ardhmen e tij pas pyetjes së bërë nga moderatori Arjan Çani. Ai tha se qëllimi i tij kryesor është t’ia kthej Shqipërinë shqiptarëve përmes referendumit.

Më tej presidenti tha se referendumin do t’a bëj populli pas 25 prillit.

Më tej Meta deklaroi se kjo gjë do të arrihet duke mobilizuar gjithë popullin dhe duke i kërkuar atyre që çdo ditë të rrinë pak zgjuar.

LEXO EDHE  Vrau dhe dogji pronarin grek se nuk i pagoi 200 euro, 20-vjeçari shqiptar rrëfen ngjarjen

Ai shtoi se në 25 prill, populli do të shemb regjimin e oligarkëve që kanë 25 vjet që bëjnë pallë në Shqipëri.