Presidenti Meta: Do të çojë vendin në referendum, kush prek votën i pritet dora

Presidenti i vendit Ilir Meta deklaroi në ‘Zonë e Lirë” se do të çojë vendin në referendum dhe nuk do të lejojë askënd të vjedh votën e shqiptarëve.

“Populli shqiptar do të marrë njëherë e mirë në dorë fatin e tij përmes referendumeve.

 Kush prek votën do t’i pritet dora .

 Unë  e kam thënë këtë dhe nuk tërhiqem. Populli do të shkojë në referendum edhe pas 25 prillit.”, tha Meta.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 89 viktima në 24 orët e fundit