Skriniar pritet të jetë gati për përballjen e Interit ndaj Real Madrid

Milan Skriniar mund të kthehet nesër (e enjte), pasi Interi synon të ketë përsëri në ekip reprezentuesin sllovak e në veçanti për ndeshjen kundër Real Madrid.

Skriniar rezultoi pozitiv me coronavirus gjatë detyrës ndërkombëtare dhe është në karantinë në Sllovaki që atëherë.

Por, mbrojtësi sllovak mund të kthehet nesër (e enjte) në Itali dhe t’i bashkohet Nerazzurrëve.

LEXO EDHE  Një tjetër tragjedi godet futbollin, vdes në moshën 31-vjeçare ish-mbrojtësi i Marokut

Gazeta Tuttosport zbulon se mbrojtësi ka një rezultat negativ nga testi i bërë dhe pritet të udhëtoj në Milano për t’iu bashkuar grupit në trajnim në Pinetina. /Telegrafi