E hënë, Dhjetor 6, 2021
Etiketimet Interi

Etiketim: Interi

Champions/ Fitore jetike për Interin, zikaltërit kalojnë “pengesën” Sheriff

Interi ka arritur të marrë një fitore mjaft të vlefshme ndaj rivalët të Sherifit, 3 pikësh ky që thotë shumë për vazhdimësinë e zikaltërve...

Inzaghi komenton humbjen e Interit: Një episod i rëndë vendosi ndeshjen,...

Trajneri i Inter-it, Simone Inzaghi, ka komentuar humbjen 3-1 të pësuar në Olimpico kundër Lazio-s.Në lidhje me episodin e golit të dytë, që solli...

VIDEO/ Arturo Vidal kapet “tapë”, i merren këmbët dhe mezi qëndron

Arturo Vidal njihet si përdorues i tepërt i alkolit. Gjatë verës së vitit 2015 kur luante për Juven, ai u përfshi në një aksident...

Serie A ndan çmimet individuale, Lukaku shpallet lojtari i sezonit

Interi dominoi futbollin italian sezonin që lamë pas, u shpall skuadra kampione dhe riktheu trofeun e madh pas 11 vitesh në Milanon zikaltër. Serie...

Milani “i vogël” përballë Interit: Rrjeti “shpërthen” në meme

Inter shënoi fitoren bindëse ndaj rivalit të qytetit, Milan.Zikaltrit dominuan nga minuta e parë dhe me plot meritë fituan me rezultat bindës 3-0.Me këtë fitore,...

Ndodh edhe kjo! Berlusconi bën tifo për Interin

Është presidenti më i suksesshëm në historinë e Milanit, por Silvio Berlusconi nuk e ndjen shumë rivalitetin me Interin, përkundrazi.I intervistuar nga “Sky Sport”,...

Interi mposht Fiorentinën, merr kryesimin e Serie A

Fitore e rëndësishme e Interit në Serie A përballë Fiorentina-s në “Artemio Franchi”. Kthehen Lukaku dhe Hakimi pas skualifikimit në Kupën e Italisë dhe...

Foto/ Në shtrat me Georgina-n, si “karikohet” CR7 para ndeshjes me...

E dielë me familjen për Cristiano Ronaldon. Ylli i Juventusit, pas fitores 2-0 ndaj Sampdoria, kaloi një ditë relaksi në shoqërinë e të dashurës...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka këtë shpjegim për tifozët e...

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin e parë...

Interi rrezikon t’i hiqen pikë në renditje, zbulohet lëvizja e fundit...

Në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me shitjen e Interit, “Suning” do të respektojë angazhimet e marra për sezonin 2020-2021.Kjo...

Kinezët në vështirësi financiare, Interi mund të kalojë në duart e...

Nga fjalët te faktet, madje më shpejt nga sa ishte parashikuar. Inter pritet të ndryshojë pronësi, duke kaluar në duart e “BC Partners”, si...

Interi ngec në “Olimpico”, Roma e befason në fund

Inter nuk mban dot ritmin e Milanit në Serinë A. Zikaltërit nuk shkuan dot më shumë sesa barazimi 2-2 në Olimpico, në ndeshjen e...

Milani fiton edhe me mungesa, ruan avantazhin prej 5 pikësh ndaj...

Milani i këtij sezoni nuk di më të ndalet edhe kur ka mungesa të shumta. Kuqezinjtë kaluan edhe pengesën Sampdoria, dhe ruajtën avantazhin prej...

Të Fundit