Rikthehet futbolli, por jo Superiorja/ FSHF merr vendimin zyrtar

FSHF ka njoftuar së fundmi se do të fillojë kampionati në Kategorinë e Parë dhe të Dytë në fundjavë, por edhe ai i moshave.

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se këtë fundjavë do të nisë edicioni i ri futbollistik 2020/2021 në Kategorinë e Parë, Kategorinë e Dytë dhe në të gjitha nivelet e moshave.

LEXO EDHE  Vdekja e Maradonës, Papa i kushton një status “gjeniut” të futbollit

Sektori i Garave në FSHF i ka nisur njoftimet klubeve dhe po kryen përgatitjen e nevojshme për këtë rifillim.

Sa i përket Kategorisë Superiore, ashtu siç është njoftuar edhe nga Liga Profesioniste e Futbollit, vendimi do të merret në mbledhjen që presidentët e klubeve do të zhvillojnë sipas programit ditën e premte.