E dielë, Gusht 1, 2021
Etiketimet Bojkoti

Etiketim: bojkoti

Superiorja nis më 4 nëntor, Libohova: Gjetëm dakordësi për 3 pika

Superliga do të rifillojë më më 4 nëntor, duke i dhënë fund bojkotit. Pas mbledhjes së yhvilluar sot presidenti i Ligës, Edvin Libohova është...

Merr fund bojkoti, ja kur nisin ndeshjet e Superiores

Futbolli në Shqipëri rfikillon aktivitetin normal. Kategoria Superiore do të zbresë në fushë këtë të dielë, pra në 1 nëntor. Pas takimit urgjent ditën e...

Rikthehet futbolli, por jo Superiorja/ FSHF merr vendimin zyrtar

FSHF ka njoftuar së fundmi se do të fillojë kampionati në Kategorinë e Parë dhe të Dytë në fundjavë, por edhe ai i moshave. Federata...

Bojkoti nuk ndalet/ Zbardhet skenari ekstrem që aplikohet në janar. Çfarë...

Startoi me batuta për fushën e stadiumit “Air Albania” duke pritur ardhjen e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ndërsa më pas, kur u ulën...

Bojkoti i Superiores, Liga e Futbollit del me njoftim të ri

Kategoria Superiore mund të rikthehet në fundjavë, por ende nuk ka një vendim zyrtar. Liga Profesioniste e Futbollit ka dalë me një njoftim dhe bën...

Bojkoti drejt fundit, klubi i Superiores: Javën tjetër luajmë ndeshjen e...

Kategoria Superiore duhet të kishte nisur sezonin e ri më shumë se një muaj më parë, por kjo datë nuk u respektua, teksa Liga...

Bojkoti i Superligës, Kokëdhima tregon tre skenarët për fatet e sezonit

Presidenti i Apolonisë Koço Kokëdhima është një nga të zgjedhurit e Ligës Profesioniste për të negociuar me qeverinë për plotësimin e kërkesave të klubeve...

Liga Profesioniste i përgjigjet Ramës: Bëhu gati për…

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama i cili ishte i vendosur për të mos plotësuar asnjë kërkesë të klubeve të futbollit të cilat prej...

Liga e Futbollit: Bojkoti do vijojë, presim reflektimin nga Qeveria

Këtë të hënë, në ambientet e stadiumit “Air Albania” u zhvillua mbledhja e Ligës Profesioniste në lidhje me bllokimin e futbollit. Prezent ishte edhe...

Skuadrat e Superiores vazhdojnë bojkotin, ja letra që u lexua sot...

10 klubet e Kategorisë Superiore kanë zbritur sot në fushë, jo për të luajtur futboll por për të vazhduar bojkotin deri në  deri në...

Bojkoti i zgjedhjeve/ Rama: Shpresoj mos të ndodhë edhe në SHBA…

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në Këshillin e Atlantikut, u shpreh se mazhoranca në Shqipëri ishte e detyruar për të zhvilluar zgjedhjet e 30...

Pedagogët e Histori-Filologjisë në grevë/ Ja 4 vendimet e marra nga...

Asamblea e personelit akademik në Fakultetin e Histori-Filologjisë, e thirrur në seancë të jashtëzakonshme nga Dekani, Sabri Laçi, ka diskutuar rreth situatës në këtë...
WhatsApp DENONCO