Mbi tre mijë të infektuar dhe 1.731 të shëruar në Kosovë që nga fillimi i muajit

Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë është rritur dukshëm gjatë këtij muaji.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Kosovë janë infektuar me koronavirus 18 mijë e 626 persona.

Sipas të dhënave zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), që nga muaji mars në vendin tonë janë regjistruar 673 raste të vdekjes me koronavirus.

LEXO EDHE  Përplaset ambulanca, vdes pacientja. Në gjendje të rëndë 3 të rinj. Detajet

Kurse deri më tani janë shëruar 15 mijë e 295 persona dhe aktualisht janë 2 mijë e 658 raste aktive me koronavirus.