I riu rus i vë flakën Mercedesit 180 mijë dollarësh, ja arsyeja

Një bloger rus ka djegur makinën e tij luksoze Mercedes GT63s që e kishte blerë 180 000 dollarë, pasi nuk ishte i kënaqur me shërbimin teknik të ofruar nga marka gjermane.

I riu Mijail Litvin e kishte blerë mjetin në maj të vitit 2019, por pak më shumë se një vit më pas vendosi ta digjte.

LEXO EDHE  Të paktën 10 të vdekur e 30 të plagosur teksa autobusi i pushuesve bie nga ura në Brazil

Sigurisht që vendosi që të bënte edhe një video, që ka marrë më shumë se 10 milionë klikime.

Arsyeja e këtij veprimi drastik ishte se makina kishte nisur të shfaqte probleme dhe rusi zbuloi se ajo nuk kishte pjesë origjinale.