Man.United i jep një “shuplakë” Leipzig-ut, shkëlqen Rashford!

Manchester United po tregon një tjetër fytyrë në Evropë. Djemtë e Ole Gunnar Solskjaer arritën një tjetër sukses të rëndësishëm pas atij 1-2 në fushën e PSG-së.

“Djajtë e Kuq” likuduan 5-0 në shtëpi Leipzigun e Nagelsmann. 19-vjeçari Mason Greenwood realizoi në pjesën e parë, ndërsa në 45 minutat e dyta erdhi trigolëshi i Marcus Rashford dhe rrjeta e Martial me penallti.

LEXO EDHE  Historike/ Ronaldo shënon golin numër 750 në karrierë, Pele objektivi i radhës

Me këtë fitore, Man.United e kryeson Grupin H në kuotën e 6 pikëve dhe ndiqet nga PSG-ja dhe Leipzig me 3 pikë. Renditjen e mbyll skuadra e Basakshir me asnjë pikë të grumbulluar.