I infektuar me Covid, humb jetën mjeku

Muharrem Xhepexhiu, 64 vjeç, mjek familje në Ballagat të Lushnjes, ka humbur jetën jetën.

Mjeku ishte i infektuar me koronavirus dhe është ndër 7 personat që humbën jetën si pasojë e Covid, në 24 orët e fundit.

“Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një infermiere 50 vjeçare nga Elbasani një mjek 64 vjeçar nga Lushnja, një 61 vjeçare, një 62 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana, një 78 vjeçar nga Fieri, një 81 vjeçar nga Mirdita me sëmundje bashkëshoqëruese”, njoftoi MSH.

LEXO EDHE  Hetimet nisën pas plagosjes së shqiptarit, ja çfarë zbuloi policia franceze/ Detajet

Rastet e reja në 24 orët e fundit u shënuan 284, nga 1 278 testime.