Turqi/ Një person hedh veten në erë me bombë, dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë mbrëmje në Turqi.

Dyshohet për një sulm terrorist në Iskenderun.

Mësohet se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë turke dhe më pas ka shpërthyer bombën duke hedhur veten në erë.

LEXO EDHE  Të shtëna me armë zjarri në Prishtine, plagoset një person, autori largohet me shpejtësi

Forca të shumta policie janë mbledhur në vendngjarje, ndërsa ende nuk dihet nëse kemi të tjera viktima.