“Indicia një dokument”/ Jahti i braktisur në Shëngjin, Policia shoqëron shtetasin francez

Një francez është shoqëruar si i dyshuar për vjedhjen e jahtit që u gjet javën e shkuar i braktisur në Shëngjin.

Mësohet se indicia që ka çuar në shoqërimin e francezit dhe implikimi i tij në këtë çështje është një dokument i gjetur brenda jahtit.

LEXO EDHE  Aksident fatal në Lushnje, një person humb jetën

Jahti ishte me flamur slloven dhe deri më sot nuk ka patur asnjë gjurmë se pse ishte braktisur apo nga vinte dhe kush e përdorte.