Afera korruptive me inceneratorin e Sharrës, Tabaku publikon videon dhe zbulon gënjeshtrën e Veliajt

Partia Demokratike përmes një video zbulon aferën korruptive të Bashkisë së Tiranës me inceneratorin. Afera Rama-Veliaj për pastrimin e Tiranës tashmë është e qartë që është mafioze. Në tentativa për tu mbrojtur, Veliaj dhe Rama kanë nxjerrë një studim që Bashkia e Tiranës e drejtuar nga Lulzim Basha kishte nënshkruar me Bankën Botërore.

Por sipas ish-deputetes së PD-së, Jorida Tabaku, faktet flasin vetë, se bashkia nën drejtimin e Bashës po bënte një projekt për të pastruar Tiranës me çmim disa herë më të lirë se afera mafioze Rama-Veliaj.

LEXO EDHE  Basha i shkon në shtëpi, kuksianin e telefonon i biri nga SHBA: Do vijmë për votime

Reagimi i plotë i ish-deputetes, Jorida Tabaku:

Faktet flasin vetë:

Zgjidhja që i dha Basha çështjes së pastrimit të Tiranës dhe trajtimit të mbetjeve me studim nga Banka Botërore, do të kushtonte 37€/ton.

Afera e mafias së plehrave, Rama-Veliaj-Ahmetaj-Mërtiri-Zoto-Ndraghetta, 84.4 €/ton.

A ka nevojë të themi se përse mafia kërkon 47.4 €/ton më shumë???