Berisha: Ben Blushi i përfshirë në aferën e inceneratorëve

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi në emisionin “Çim Peka LIVE” se edhe në Zimbabve po hetohet afera si kjo e inceneratorëve, ndërsa kjo nuk ndodh në Shqipëri.

“Edhe në Zimbabve ka një drejtësi që funksionon dhe i pret ministrit një arrest për ndjekje penale, në një kohë kur Shqipëria i lë të livadhisin dhe të shprehen se nuk më intereson procedura. Ky Mirel Famozi, ky nuk është vetëm Arben Ahmetaj që e ka përdorur si sekser. Janë edhe ministra të tjerë. Po e thashë edhe njëherë se SPAK është organi i imunitetit të narkoqeveritarëve,” tha Berisha.

LEXO EDHE  Hetime të mundshme ndaj një skeme korrupsioni në Shtëpinë e Bardhë

Sipas tij, Ben Blushi është i përfshirë në aferë. “Janë publikuar dokumente të qarta nga media për lidhjen e Ben Blushit me këtë klan mafioz,” tha Berisha.