Basha: Ramën e kam mundur në 2011, do e mund sërish

Kreu i opozitës Lulzim Basha, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët ka komentuar nervozizmin e kryeministrit Edi Rama gjatë ditëve të fundit.

Basha tha se Rama është nervoz pasi e pret një humbje e madhe.

Rama përdor forcën e tij politike si mburojë njerëzore në vendgrumnullimin e plehrave. E kuptoj nervozizmin e tij sepse e pret një humbje e madhe. Unë jam përballur me Ramën në 2011 dhe e kam mundur dhe e mund prapë. Sa herë hap konflikt, fut duart në xhepat e shqiptarëve. Sa herë bën batuta dhe bën si klloun po planifikon vjedhjen e rradhës. Është spektakli i ditës për të vjedhur bukën e ditës’, u shpreh Basha.

LEXO EDHE  VIDEO/ Qëllohet me armë zyra eletorale e PD, plagoset 25-vjeçari