Video/ Reali katastrofë, Shakhtar Donetsk i shënon golin e tretë

Është mbyllur pjesa e parë mes Real Madrid dhe Shakhtar Donetsk.

Skuadra ukrainase po kryeson me rezultatin 0-3 duke i dhënë një goditje të fortë skuadrës së Zidane. “Los Blancos” kanë zhvilluar një 45 minutësh ta parë tepër të dobët duke lejuar kundërshtarët të bëjnë cfarë të duan me topin.

Miqtë shënuan fillimisht me anë të Tete në minutën e 29-të. Ishte një aksion model i Shakhatar, teksa me disa pasa mbërritën në zonën kundërshtare, ndërsa aksionin e përfundoi sulmuesi brazilian, Tete.

4 minuta më vonë rezultati u dyfishua falë një autogoli të mbrojtësit francez, Varane. Goli I tretë u shënuan nga Manor Solomon në minutën e 41-të.