Me golin ndaj Ferencvaros, Leo Messi hyn në histori. Ja rekordi i radhës!

Me golin e shënuar Messi vuri ‘dorën’ në ndeshjen e luajtur mbrëmë kundër Ferencvaros.

Lionel Messi është gjithmonë protagonist me fanellën e Barcelonës dhe në mbrëmjen e Champions League falë golit të tij nga penalltia, e cila ishte vendimtare për të zhbllokuar ndeshjen, ai nënshkroi një tjetër rekord të një karriere spektakolare.

Siç u përmend goli i tij çoi në finalen 5-1 të blaugranës në debutimin e sezonit në Champions League por gjithashtu lejoi ‘Pleshtin’ të nënshkruajë një gol të shkëlqyeshëm:

“Argjentinasi u bë lojtari i parë dhe deri më tani i vetëm të historisë që ka shënuar për 16 sezone radhazi të Kupës.’