Champions/ Bayern Munich nis mbrojtjen e trofeut kundër Atletico Madrid

Liga e Kampionëve ngriti siparin mbrëmjen e djeshme, ku u luajtën 8 sfidat e para të edicionit të ri 2020-2021.

Përballje interesante ku nuk munguan surprizat. Ndërkohë, dita e sotme do të pasojë me 8 takime të tjera, të gjitha për t’u shijuar.

Në fushë do të zbresin kampionët në fuqi të Championsit, Bayern Munchen, që do të nisin zyrtarisht mbrojtjen e trofeut, teksa i pret një përballje tepër delikate kundër Atletikos së Madridit.

Ekipet e tjera të mëdha europiane si, Real Madrid, Liverpool, Manchester City si dhe Inter, pritet t’i shtojnë magjinë mbrëmjes së sotme.