Zinedine Zidane tregon gjendjen e Eden Hazard

I pranishëm në një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes me Shakhtar Donetsk (java e parë e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve), trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, foli mbi Eden Hazard, transferimi kryesor i verës së vitit 2019 , ende jashtë, për shkak të një dëmtimi.

“Eden ka shkelur sërish në fushë, por është e vërtetë që dëmtimi i tij është më i gjatë nga sa pritej. Unë kam besim të plotë te stafi jonë mjekësor dhe ajo që mund t’ju them është se shpresoj që do ta shohim së shpejti të luaj për ne” , tha Zidane, pa dhënë më shumë detaje.

LEXO EDHE  Conference League/ Rivalët e Teutës në turin e tretë, 20 vjet shtegtarë… pa stadium