E premte, Shtator 24, 2021
Etiketimet Zidane

Etiketim: zidane

Zidane ndez zërat e merkatos: Mirëpres rikthimin e Ronaldos, por të...

Ditët e fundit janë shtuar zërat që flasin për një rikthim të Cristiano Ronaldos në Madrid edhe pse në dukje një skenar i pamundur. Gjithsesi...

Lajm i keq për Zidane, Benzema do të mungojë ndaj Atalantës

Telashet për Zinedine Zidane dhe Realin e Madridit duket se nuk kanë të sosur. Në prag të ndeshjes ndaj Atalantës në Champions League, që...

Zidane revoltohet ndaj shtypit spanjoll, kërkon respekt për punën e tij...

Pozicionimi i Realit në vendin e tretë të La Ligës  është bërë shkak që mediat spanjolle të aludojnë për një largim të mundshëm të...

Zidane rrezikon shkarkimin nga Real Madrid, “Los Blancos” piketojnë teknikun gjerman...

Sezonin tjetër Real Madrid mund të ketë një trajner të ri. Ky është raportimi më i fundit që vjen nga prestigjiozja gjermane “Bild” dhe...

Nuk preferohet nga Zidane, super talenti i Real Madrid kërkon largimin...

Sezonin e kaluar Martin Odegaard bëri shumë mirë te Real Sociedad në huazim dhe në Madrid këtë edicion vendosën ta mbajnë. Pasi e nisi sezonin...

Rivaldo del kundër Zidane: Po bën një gabim të madh

Rivaldo nuk i ka kursyer kritikat ndaj Real Madrid dhe Zinedine Zidane për mënyrën si po menaxhon të rinjtë e Los Blancos. “E kam thënë...

Eliminimi nga Superkupa e Spanjës, Zidane: Nuk ishte dështim, jeta vazhdon

Real Madrid humbi 2-1 gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës ndaj Athletic Bilbaos. Ekipi i Zinedine Zidane nuk ishte në një mbrëmje të mirë dhe...

Zidane kundër Ligës: Nuk duhej luajtur kjo ndeshje, s’ishte futboll

Real Madridi nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 kundër Osasunas. Trajneri Zinedine Zidane u shfaq mjaft i nervozuar në konferencën për shtyp,...

Real Madrid-Granada, Zidane dhe Martinez zgjedhin titullarët

Pas suksesit të Atletico Madrid dhe Barcelona, Real Madrid i Zinedine Zidane duhet të përgjigjet sonte ndaj Granada. Ndeshja e vlefshme për javën e  pesëmbëdhjetë...

Shpëtimtar i Messit dhe lidhjet me Zidane, njihuni me avokatin që...

Vetë lojtari pat deklaruar se ofendimi nuk kishte qenë për askënd, thjesht kishte thënë diçka pa iu drejtuar arbitrave apo ndonjë personi tjetër. Peres...

Zidane: Benzema, sulmuesi më i mirë në historinë e Francës

Karim Benzema ishte përcaktues edhe njëherë për Realin e Madridit teksa shënoi dy gola në fitoren e djeshme ndaj Athletic Bilbao. Sulmuesi francez, pas ndeshjes...

“Nuk do jem kurrë Alex Ferguson i Real Madrid”, Zidane flet...

Në rrezik shkarkimi deri përpara sfidës kundër B.Monchengladbah por tani Zinedine Zidane mund të marrë frymë lirisht. Reali i tij nuk zhgënjeu në sfidën...

Zidane paralajmëron rivalët: Real-in së shpejti nuk do e mposhtë më...

Real Madrid edhe pse nuk shkëlqeu, arriti një fitore të madhe në transfertë ndaj Sevillas me rezultatin 0-1. Sfida u vendos nga një autogol i...
WhatsApp DENONCO