Video/ Haaland ndëshkon Strakoshën, por Lacio kundërpërgjigjet menjëherë!

Pjesa e parë mes Lazios dhe Borussia Dortmund u mbyll me rezultatin 2-0 në favor të italianëve.

Në minutën e 71-të të pjesë së dytë, Erling Haaland shkurtoi diferencat për verdhezinjtë me një goditje të fuqishme Brenda zonës duke mos i dhënë asnjë shans reagimi Strakoshës.

LEXO EDHE  Champions/ Atletico Madrid -Bayern Munich, publikohen formacionet zyrtare

Gjithsesi vetëm 5-së minuta më vonë Lazio rigjeti avantazhin prej dy golash teksa realizoi Akpa Akpro pas një pasimi të Ciro Immobiles.

Lazio shkon kështu drejt fitores së parë në Ligën e Kampioneve ndaj rivalit direkt për kreun e Grupit F.