Aksident fatal në Korçë, 1 i vdekur

Foto ilustruese

Një person ka humbur jetën në një aksident të ndodhur në Korçë, këtë të Martë.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se, rreth orës 13:15, në afërsi të fshatit Dishnicë, shtetasi K.N., rreth 60 vjeç, duke lëvizur me një mjet tip zetor, me drejtues shtetasin A. Sh., rreth 53 vjeç, dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga rimorkio e këtij mjeti dhe për pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

LEXO EDHE  Nesër merr fund ora policore, por çfarë pritet të ndodhë në Shqipëri pas rritjes së rasteve

“Drejtuesi i mjetit A. Sh., u shoqërua nga shërbimet e policisë për veprime të mëtejshme proceduriale, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njoftoi policia.