Covid në Kosovë/ Një humbje jete dhe 130 raste të reja

Kosova regjistroi 1 humbje jetë nga koronavirusi, në 24 orët e fundit. Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, rastet e reja janë 130 nga 818 testime.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 71 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë infektuar 17 139 persona. Nga këta, 14 787 janë shëruar dhe 657 kanë humbur jetën.

Raste aktive janë 1 695. Tregues ky që po vijon të rritet që prej javës së kaluar.

Rastet e reja