Infektohen me Covid 4 punonjëse, mbyllet kopshti në Vlorë

Kopshti numër 2 në Vlorë është mbyllur nga Inspektoriati i Shëndetit Publik pas konfirmimit me Covid-19 të katër pjesëtarëve të stafit.

Bëhet fjalë për dy sanitare dhe dy edukatore, të cilat janë vetëkarantinuar.

LEXO EDHE  VIDEO/ Nuk e paguan, punëtori hakmerret ndaj pronarëve

Kopshti ka një staf prej 15 personash, të cilët janë në pritje të marrjes së tamponëve.

Aktualisht, Qarku Vlorë ka 243 raste aktive me koronavirus.