Presidenti Meta dekoron katër legjendat e Partizanit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekoruar ditën e sotme katër futbollistë të shquar shqiptarë ndër vite.

Ata janë Mikel Janku, Ilir Lame, Ylli Shehu dhe Sulejman Starova, të cilët kanë fituar trofe të shumtë si lojtarë e më ndonjë prej tyre ka bërë karrierë edhe si trajner.

Presidenti Meta, pasi u publikuan edhe disa video përmbledhëse që tregonin karrierën dhe arritjen e katër personazheve që po dekoroheshin, tha:

Është kënaqësi për mua të vlerësoj kontributin dhe karrierën e suksesshme të këtyre futbollistëve të Partizanit dhe të kombëtares:

Ilir Lame, mesfushori i hekurt dhe i pamposhtur i Partizanit, Sulejman Starova, futbollisti inteligjent dhe i gjithanshëm, por edhe trajner dhe drejtues i suksesshëm, Ylli Shehu, sulmuesi brilant dhe golashënues spektakolar dhe të paharruarin Mikel Janku, mburoja e portës se Partizanit dhe ekipit kombëtar, gazetar dhe analist që u nda nga jeta pak kohë më parë”, tha Meta mes të tjerash.

Albano Janku tërhoqi dekoratën për babanë e tij të ndjerë, i cili ndërroi jetë më 10 janar 2019, ndërkohë që më pas Shehu dhe Lame i tërhoqën vetë medaljet. Starova nuk ishte i pranishëm për arsye shëndetësore dhe një mesazh për vlerësimin e tij e dha vajza e tij.