Përse ndërhyri në emision kur po fliste Rama? Ja çfarë thotë Basha

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ komentoi ndërhyrjen e një nate më parë në ‘Opinion’ gjatë kohës që ishte duke folur kryeministri Edi Rama.

Kur ke fatktet me vete kur ke të drejtën me vete pak rëndësi ka je në telefon apo aty. Gjëja tjetër që doli dje ishte se të gjithë e dinimi që kishim të bënim me një gënjeshtar dje mësuam se kemi të bëjmë dhe me një frikacak.

I pyetur nga moderatori i emisionit se çfarë e shtyu të hynte në emision me një bisedë telefonike, Basha tha se e bëri që shqiptarët të shihnin se kush ishte në të vërtetë Edi Rama.

LEXO EDHE  Ndodh edhe kjo/ Shqiptarit nuk i japin nënshtetësinë italiane pasi luante poker

Kur ke të vërtetën me tete, kur ke faktet me vete, kur ke të drejtën me vete nuk ka rëndësi se me çfarë e bën debatin. Të gjithë e dinim që ai ëhstë gënjeshtar, dje mësuam se ai ëhstë dhe frikacak, ka fikë të përballet me mua’, tha Rama.