Gjermani-Zvicër/ Mbyllet pjesa e parë, shënohen tre gola

Është mbyllur pjesa e parë mes Gjermanisë dhe Zvicrës, sfidë e vlefshme për Grupin 4 të Ligës së Kombeve.

Zvicra ka surprizuar të zotët e shtëpisë teksa po kryesojnë me rezultatin 1-2. Fillimisht miqtë kanë shënuar në minutën e 5-të me anë të Gavranovich ndërsa në minutën e 26-të dyfishuan shifrat me golin e mesfushorit të Atalantës, Freuler.

2 minuta më vonë Gjermania ngushtoi shifrat me anë të sulmuesit të Chelseat, Timo werner duke rihapur kështu sfidën.

Vlen të theksohet se për Zvicrën janë aktivizuar nga minuta e parë dy lojtarët me origjinë shqiptare, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.