Erion Isai: Në Kolonjë janë bërë 12 mln euro investime/ Kapexhiu: Sa është pjesa jote?

Erion Isai, aktualisht kryetar bashkie në Kolonjë, tha sot në “Open” se gjatë 1 viti që ai ka qenë në krye të bashkisë, janë bërë mbi 12 milionë euro investime, në një zonë që më parë ishte e harruar.

Por me ironi thumbuese, karikaturisti, mjeshti i madh Bujar Kapexhiu, e ka pyetur se nga këto para sa është pjesa e tij.

Debati

Isai: Dua të them që gjatë këtij viti që unë jam në krye të bashkisë Kolonjë, janë bërë 12.2 milionë euro investime.

Eni Vasili: Mos bëj fushatë

LEXO EDHE  Ky është minatori i bllokuar prej disa orësh në minierë (Foto-Emri)

Kapexhiu: Nga këto 12 milionë, dua të di sa është pjesa jote?

Isai: Patjetër ta shpjegoj unë, pjesa ime është 100% e angazhimit tim personal, se për fatin tim dhe për nder të atij televizioni ku ju jeni ulur ju, i kam zgjidhur mekohë prblemet financiare.

Eni Vasili: Korrupsimi i artistit duket e paarsyeshme…

Kapexhiu: Ndoshta Erioni mund të fitonte më shumë si aktor, sapo filloi regjizurën u bë kryetar. Si aktor mund të fitonte më shumë se sa kryetar bashkie…