Parashikimi i motit për nesër

Edhe pse u duk se verës i erdhi fundi, rrymat jugore me lagështirë sollën rritje të temperaturave dhe ndjenjën e zagushisë gjatë këtij mëngjesi.

Mot i paqendrueshëm e pret vendin. Vranësirat në shtim sonte, do ti paraprijnë reshjeve në të gjithë vendin ditën e martë.

LEXO EDHE  Berat, PD bllokon një furgon me ushqime, do shpërndaheshin në disa lagje për të blerë vota

Nuk do të mungojnë rrebeshet me rrufe gjatë paradites.

Kjo situatë do të pasohet nga erë jugore hera-herës e vrullshme në bregdet.

Temperaturat do të pësojnë ndryshimet si në tabelë me rënien më të theksuar mëngjesin e së premtes.