Video/ Zhbllokohet finalja e Superkupës së Gjermanisë mes Dortmundit dhe Bayern Munich

Bayern Munich ka kaluar në avantazh ndaj Borussias së Dortmundit teksa skuadrat po diskutojnë finale e Superkupës së Gjermanisë.

Bavarezët shënuan me anë të Corentin Tolisso në minutën e 18-të të takimit. Muller pason për Lewandowskin dhe polaku dhuron një asist për mesfushorin francez, i cili mposht portierin e verdhezinjve me një goditje të saktë.

LEXO EDHE  Në Itali e bëjnë fakt të kryer, ish-sulmuesi i Partizanit arrin marrëveshjen me skuadrën e Serisë A

Avantazh i rëndësishëm për rekordmenët gjermanë, që janë afër fitimit të trofeut të pestë për vitin 2020.