Vllaznia i beson talenteve, klubi shkodran firmos për 5 vite me mesfushorin 19-vjeçar

Vllaznia ka siguruar një tjetër lojtar të ri. Klubi shkodran ka firmosur për 5 sezone me mesfushorin 19-vjeçar Eraldo Dede. Futbollisti është prezantuar nga drejtori i klubit Matko Djarmati.

Kujtojmë që Dede kishte shkuar për provë te Apolonia, por paraqitja e tij nuk e bindi trajnerin Xhovani Kolela për ta mbajtur futbollistin.

Deda është aktivizuar me Vllazninë B dhe është produkt i akademisë kuqeblu.

Njoftimi i Vllaznisë:

FIRMOS 19 VJEÇARI ERALDO DEDE

KF Vllaznia bën të ditur se pasditen e sotme ka firmosur kontratën edhe me futbollin Eraldo Dede. Mesfushori 19 vjeçar do të jetë pjesë e kuqebluve për 5 sezonet e ardhshme, një tregues ky që futbollistët e talentuar të dalë nga Akademia jonë do të jenë gjithnjë në qendër të vëmendjes së klubit duke u konsideruar e ardhmja e tij.

FIRMOS 19 VJEÇARI ERALDO DEDEKF Vllaznia bën të ditur se pasditen e sotme ka firmosur kontratën edhe me futbollin…

Gepostet von KF Vllaznia – Faqja Zyrtare am Dienstag, 29. September 2020

LEXO EDHE  Shifër e “kripur”, ja sa është vlera e një medalje ari në Lojërat Olimpike