E rëndë/ Kushuriri plagos dy vëllezërit binjakë! Detajet

Dy vëllezër binjakë 36-vjeçarë janë qëlluar me thikë nga një i afërmi i tyre në Itali. Një prej tyre është shtruar në spital pasi ka marrë dëmtime të rënda në bark.

Sulmuesi, kushëriri i binjakëve,  i cili jeton në Cavriana u arrestua nga karabinierët pas një arratisje me makinë që zgjati disa kilometra.

Arsyeja e sulmit ndaj dy vëllezërve mbetet e qartë, ndërsa njëri banon në Solferino, ndërsa tjetri në Cavriana. Të dy punojnë si muratorë, në zonën e Mantovës prej disa vitesh.

Sulmi ndodhi pak pas orës 19 ndërsa të dy vëllezërit ishin brenda në një lokal. Papritmas një makinë ndaloi para saj nga e cila doli një person dhe i ftoi të dy të afroheshin dhe më pas i goditi me thikë në vende të ndryshme të trupit.