Muça u largua nga Tirana, zbulohet skuadra ku pritet të firmosë

Gentian Muça zyrtarizoi sot largimin nga Tirana dhe befasia ishte vërtet e madhe, por mbrojtësi do të mbetet bardheblu në fanellën që do të mbajë veshur.

Prishtina pritet të jetë skuadra e tij e re. Pak minuta më parë, në një prononcim për “Supersport” gjatë emisionit “Zona Gol”, presidenti i klubit kosovar, Remzi Ejupi, pranoi se Muça është afër firmës me Prishtinën.

Pritet që të hënën transferimi të zyrtarizohet. Në orët e fundit për Muçën ka pasur zëra edhe për një marrëveshje të mundshme me Kukësin, por tashmë gjasat janë që të firmosë me Prishtinën.