E rëndë/ Infermieri goditet me thikë në krye të detyrës! Detajet

Një infermier në departamentin e Urologjisë në Kosovë është plagosur me thikë në vendin e punës.

Lajmin e ka konfirmuar edhe policia e Kosovës, por nuk sqarohen rrethanat në të cilat është sulmuar infermieri.

“Sot, më 26.09.2020, në ora 14:35, policia është njoftuar për një rast ‘therje me thikë’ që ka ndodhur në QKUK, njësitet policore kanë dal në vend-ngjarje dhe janë duke e trajtuar rastin, për informata tjera u njoftojmë me kohë.”, informon policia.

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare, bën me dije se infermieri do t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale.