Gareth Bale flet për largimin e tij nga Real Madrid

Gareth Bale, tashmë lojtari më i ri i Tottenham, ka folur për Sky Sports lidhur me epokën te Real Madridi.

Anësori uellsian është pyetur nëse është penduar për kohën e tij me “Los Blancos”, ndërsa 31 vjeçari e ka mohuar diçka të tillë.

 “Ndonjë pendim në Real Madrid? Jo nuk pendohem për asgjë, jo – vetëm kam tentuar të luaj futboll, është e gjitha çfarë mund të bëj dhe gjërat tjera që janë thënë, janë jashtë kontrollit tim”, u shpreh ai.

LEXO EDHE  Guardiola drejt largimit nga City? Ja dy emrat që mund ta zëvendësojnë

“Jam rritur në Madrid, shumë njerëz për vërshëllenin në stadium dhe kam mësuar që mos t’i marrë gjërat seriozisht, ky është futbolli”.