Berisha: Erdogani e thërriti Ramën për dajak, ndërsa Qirjako i shtroi darkën e kapitullimit

I ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi dhe Greqi si dhe takimet e tij me liderët e dy shteteve.

Berisha theksoi se Rama nuk shkoi si i ftuar normal në Turqi, por u thërrit nga Erdogani për dajak. Ndërsa kryeminsitri grek i shtroi darkën e kapitullimit.

LEXO EDHE  "Xhaçka ka përdorur helikopterin vetëm 4 herë për një vit"/ FA reagon pas akuzave të PD

Në Marmara Erdogani e thërriti për dajak Ramën, i dha dajak. Ndërsa Qirjako në Greqi i shtroi darkën e kapitullimit’, u shpreh Berisha.