U ekzekutua nga RENEA/ Gazetari i njohur: 71-vjeçari të neutralizohej me psikolog, jo me snajper

Lefter Zhidru, 71 vjeç, u ekzekutua nga RENEA, në qytetin e Elbasanit, pas 5 orë negociatash. Ngjarja e pati zanafillën në një konflikt mes viktimës dhe bashkëshortes së tij, dhe më pas situata precipitoi.

Lidhur me këtë ngjarje reagoi edhe gazetari Lutfi Dervishi, i cili nuk e përshëndet vendimin e policisë për neutralizimin e 71-vjeçarit.

Sipas tij, ai duhej “neutralizuar” me psikolog dhe jo me armë e snajper.

LEXO EDHE  Këlliçi-Veliajt: Landfilli i Sharrës, një skenë krimi

“Një 71 vjeçar i armatosur, i mërzitur me gruan, i lodhur dhe ndoshta me probleme mendore- mund të “neutralizohet” me një psikolog dhe nuk ka nevojë për armë e snajper.

P.S nëse ai vetë po sheh live televizionet me siguri po pyet veten: ku po ndodh kjo ngjarje?!”, shkruan gazetari në postimin e tij.