RENEA ekzekutoi 71-vjeçarin, ish-ministri i Brendshëm: E turpshme, neveri për pushtetin

Ish-ministri i Brendshëm në siglën e PD, Flamur Noka, e ka quajtur të turpshme për shtetin ekzekutimin e 71-vjeçarit Lefter Zhidru nga forcat RENEA ditën e sotme në Elbasan.

Noka shprehet se ai nuk ishte kriminel por një “plak”, i cila ngriti në këmbë një Elbasan të tërë.

“E turpshme për shtetin. Neveri për pushtetin. Kjo ngjarje tregon se kemi një shtet qesharak. Ju bëri zbor një plak 71 vjeçar… dhe e vranë. Jo një kriminel, por një plak me neurozë ….Një polici e tërë gjithë ditën në Elbasan e dorëzuar përballë jo një krimineli, por një plaku.

LEXO EDHE  Temperatura afër zeros, si do të jetë moti ditën e sotme

Një polici e paaftë t´a arrestojë. Imagjinoni këtë pushtet këtë polici të Llesh Kimikut në betejë me krimin … Turp. 25 Prilli është zgjidhja, është shpëtimi për shqiptarët”, shkruan Noka.