Ngjarja në Elbasan, policia pritet të procedojë bashkëshorten

Ngjarja e Elbasanit ka tronditur gjithë opinionin publik. 71-vjeçari pas më shumë se 5 orë rezistenc u ekzekutua nga policia. Por pas kësaj ngjarje, mësohet se edhe bashkëshortja e tij mund të procedohet për moskallëzim krimi.

Bëhet fjalë për armën që viktima mbante në banesë dhe për të cilën gruaja kishte dijeni si dhe për mosmarrëveshjet që ata kanë pasur prej kohësh dhe kërcënimet e tij, për të cilat ajo nuk ka vënë në dijeni autoritetet me qëllim parandalimin e një ngjarje të rëndë.Në banesë mësohet se ka pasur dhe municione.

LEXO EDHE  "Meta një ekstremist kundër Qeverisë"/ Rama: Nuk kemi kohë të presim Venecian për Kodin Zgjedhor

Lefter Zhidru jetonte prej disa vitesh në qytetin e Elbasanit dhe mësohet se vitet e fundit ka pasur mosmarrëveshje me bashkëshorten. Ata kanë një vajzë në klasën e 8-të.