Lajm i keq për Milanin, Zlatan Ibrahimovich rezulton pozitiv me coronavirus

Sulmuesi  i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka dalë pozitiv me COVID-19. Sulmuesi suedez duhet të izolohet dhe të presë rezultatin e testit të dytë për t’u bashkuar me pjesën tjetër të skuadrës. Më parë te Milani kishte dalë i infektuar mbrojtës Leo Duarte.

Në kampin kuqezi më pas janë testuar të gjithë futbollistët dhe Ibra ka dalë pozitiv, gjë që konfirmohet edhe nga Milani. Suedezi dhe lojtarët e tjetër ishin testuar edhe më parë, sipas protokollit të UEFA-s.

Një lajm i keq për skuadrën e Piolit teksa mbrëmjen e sotme luajnë kundër Bodo Glimt në Europa League ndërsa 38-vjeçari nuk do të jetë i pranishëm.