Kasaforta e mbyllur e listave të “hapura”

Hapja e listave të kandidatëve për deputetë nga Partia Socialiste është një nga mashtrimet më të mëdha publike.

Të gjithë ekspertët zgjedhorë e cilësojnë draftin e PS si modeli më te keq zgjedhor dhe listat jo vetëm që nuk i hap, por i mbyll totalisht.

LEXO EDHE  Temperaturat e larta në Greqi, çfarë paralajmërohet: Të hënën është dita më e nxehtë e verës

Karikaturisti Kosta Raka e ka pasqyruar nismën e PS për listat të hapura një kasafortë të mbyllur.