E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Listat

Etiketim: listat

Të dhënat personale që zotëron PS, ja roli i patronazhistëve socialistë

Arben Pëllumbi, Sekretar Organizativ i Partisë Socialiste, ka shpjeguar gjatë një lidhjeje në emisionin “Opinion”, mënyrën se si funksionojnë censuset e organizuara nga kjo...

KQZ hoqi kandidatët e tepërt të PD nga lista, vjen reagimi...

KQZ vendosi sot të miratojë listën e kandidatëve të koalicionit opozitar Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim. Në vendimin e KQZ, Partisë Demokratike i hiqen nga lista...

A ka shanse për një koalicion Rama-Basha? Ja çfarë thotë Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha u shpreh mbrëmjen e sotme në një intervistë televizive se Taulant Balla dhe Edmond Bego kanë udhëtuar së bashku 57 herë,...

Berisha-Ramës: Do e pësosh i pari nga lidhjet me krimin. Ja...

Ish-Kryeministri Sali Berisha paralajmëroi Kryeministrin Edi Rama se mund t´a pësojë i pari për shkak të lidhjeve të tij me krimin dhe bandat. Berisha tha...

Emrat/ PD depoziton listat e reja të kandidatëve në KQZ

Partia Demokratike ka depozituar sërish listën e kandidatëve për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e 25 prillit. Pasi KQZ-ja e ktheu listën e...

U përjashtua nga listat, Bushati thyen heshtjen. Ja reagimi ndaj Ramës

Ditmir Bushati, ish-ministër i Jashtëm, i cili u la jashtë listave të kandidatëve për deputet për zgjedhjet e 25 prillit nga Kryeministri Edi Rama,...

Zgjedhjet/ Celibashi i kthen listat e kandidatëve PD-së e PS-së

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi thotë se vetëm LSI-ja ka dorëzuar listë të saktë për 25 prillin, në një kohë që sot KQZ-ja i...

Zbardhet lista e kandidatëve të PD për 12 qarqet/ Renditja e...

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar listën e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 25 prillit. Ajo që bie në sy është fakti se...

Listat e kandidatëve të PS, ja kryesuesit për 12 qarqet

Kryeministri Rama ka prezantuar ditën e sotme kryesuesit e listave të kandidatëve socialistë sipas qarqeve. Ajo që bie në sy është fakti se me...

Listat e pastra të kandidatëve, Bushati i përgjigjet Kim: Edhe demokracia...

PS ka reaguar ndaj kërkesave të Ambasadores së SHBA për pastrimin e listave të kandidatëve nga njerëzit me precedentë penal. Deputeti i PS dhe...

Zgjedhjet në Kosovë/ Sot afati i fundit për dorëzimin e listave...

Sot është dita e fundit për subjektet politike në Kosovë që të dorëzojnë listat e tyre me emrat e kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet...

Manipulimi me listat/ Bylykbashi-Ramës: Ke frikë nga humbja, po shkatërron zgjedhjet

Oerd Bylykbashi, ish-deputet i PD dhe një nga anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, përmes një postimi në rrjetet sociale, akuzon Kryeministrin Edi...

Strategjia e opozitës, Duka propozon formulat për listat/ “Duhej të ishim...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ deklaroi se Kodi i ri Zgjedhor nuk ka marrë formën...
WhatsApp DENONCO