Vritet me armë zjarri një person, çfarë thotë policia

Një person është vrarë gjatë mbrëmjes së sotme në lagjen e trimave në Prizren. Mësohet se personi në fjalë është vrarë me armë zjarri.

“Nga mjekët kompetent është konfirmuar se personi i dyshuar nga plagët e mara ka ndërruar jetë. Në vendin e ngjarjes është gjetur një armë e zjarrit-pistoletë, me të cilën dyshohet se personi i dyshuar ka shtënë në drejtim të zyrtarëve policorë si dhe dy granata dore”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.